O nás

Ahoj, my jsme Øut Of Context, multižánrová studentská kapela z Klatov, která si jde za svým snem. V našem repertoáru najdete jak převzaté písničky, tak i naše autorské kusy. Stojíme si za tím, že při hraní je hlavní zábava, proto se vždy snažíme zaujmout nejen hudebně, ale i předvést divákům show. Pokud byste si nás chtěli poslechnout, podívejte se do sekce KONCERTY, kde najdete seznam plánovaných akcí. Pokud byste se s námi chtěli spojit, zavítejte do sekce KONTAKT. Těšíme se na Vás!

Historie

Kapela Øut Of Context vznikla roku 2018, ale koncertovat začala až o tři roky později v roce 2021. Za dobu své existence vystřídala hned několik členů. Název kapely napovídá o tom, že není vyhraněna jednomu stylu, ale hraje vše, co se se jí líbí. Všichni členové se moc dobře znají ze základní umělecké školy. Společně si prošli dobrými i zlými časy. I přes pandemie, karantény a vzdálenost škol jednotlivých členů to nevzdala a vždy se snažila zkoušet a vymýšlet nové projekty. V současnosti hraje převážně covery a převzaté písničky, ale pracuje na vlastních kouscích a doufá v nahrání vlastního alba.


Naše projekty

Friendzone

O jarních prázdninách lidi zažívají všelijaké nové věci, ale málokdo zažil co my. Jen dva natáčecí dny stačily na to, abychom pochopili, že tvořit něco jako jsou hudební klipy není nic snadného. Naštěstí se ale vše stihlo a i přes pár drobných komplikací jsme dokázali spolupracovat a dotáhnout tenhle projekt až do konce. A vy si teď můžete vychutnat kvalitní zákulisní fotografie, kde najdete nejen zoufalé výrazy, únavu a hlad, ale také radost, nadšení a všeobecně dobrou náladu z natáčení 😉. Fotky z natáčení si můžete prohlédnout ZDE.


Naši členové:

Honza Bytel

Náš zpěvák a klávesista. Co už je míň známé, taky kapelní „pínař“, to znamená, že dává pozor, aby každý platil svoje pokuty za porušení kapelního řádu. Je s námi od samého začátku, ale roli klávesáka přebral až nedávno, kluci se ho snaží dostat i ke kytaře, ale k té zatím příliš nepřilnul.


Terezka Radová

Naše zpěvačka a občas i hráčka na ukulele. Terezka k nám přišla jako poslední a přinesla s sebou tu ženskou ruku, která nám v kapele chyběla. I když je občas boj dostat ji na zkoušku, máme díky ní alespoň motivaci uklízet zkušebnu.


Jirka Kraml

Náš basák. Jirka je s námi už od založení a za tu dobu se ze začátečníka posunul na úroveň profíka. I když začínal na base, dnes se spíš stylizuje do role kytaristy, má speciální schopnost nás odvádět od tématu a z ničeho nic přepnout do módu workoholika.


Kuba Koura

Náš kytarista. Kuba se k nám snesl jako anděl z nebes, protože do jeho příchodu jsme vystřídali hned čtyři další kytaristy. Stejně jako Jirka i on nezůstává jen u svého nástroje, ale spíše se stylizuje do role basáka. Je taky hlavní plánovač a organizátor akcí.


Martin Urbánek

Náš bicmen, jak on sám často rád říká. Martin je náš druhý bubeník a svoji roli bere velice vážně. Teda jak kdy. Rád spolu s Jirkou pokouší naši trpělivost a hraje kousky, při kterých nám z hlasitosti málem prasknou bubínky.